Raadio Ööülikool

Telli voog Uudisvoog Raadio Ööülikool Raadio Ööülikool
"Ööülikool" jäädvustab eesti mõttelugu,  see on avatud ülikooli tüüpi saatesari, milles esinevad oma ala tipud auditooriumi ees.Laupäeviti kell 22.10 Raadioteatri koduleht asub nüüdsest Jupiteris.
Uuendatud: 51 minutit 30 sekundit tagasi

Ööülikool. Kirjanik Wimberg "Transpoetiseerimine. 17. sajandi eestikeelse luule lugemise võimalus 21. sajandil"

13 november, 2021 - 22:10
Kui kaugele ulatuvad Eesti luule juured ja kuidas lugeda sajanditevanust luulet tänapäeval? Wimbergi esitatud 17. sajandi luule räpiversioonis kütab publiku üles!

Ööülikool. Viivi Luik "Rahu ja sõda"

6 november, 2021 - 22:10
Tänapäeva maailmast, aususest ja tõest. Janust armastuse järele.Kuidas saame haavad lapitud ja paremateks inimesteks?

Ööülikool. Anu Lamp: "Stanislavski - suur tundmatu. III osa: Uues maailmas"

30 oktoober, 2021 - 22:10
Stanislavski ja tema teatritrupi reis Ameerika Ühendriikidesse muudab maailma, mille mõju kestab tänaseni. Tänu ameeriklaste pealekäimisele kirjutab Stanislavski oma kuulsa raamatu "Minu elu kunstis". Millist mängu peab ta aga mängima pärast naasmist Nõukogude Venemaale?

Ööülikool. Silvia Lotman - Looduskaitsja piits, präänik ja pasun

9 oktoober, 2021 - 22:10
Kaitsta või mitte, raiuda või mitte - inimeste kokkupõrkeid looduse ümber on praeguses ajas aina rohkem. Otsuseid, ka teaduspõhisemaid neist, ümbritseb seejuures alati määramatus. (toimetaja Mart Zirnask)

Ööülikool. Sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid "Pealisülesanne"

2 oktoober, 2021 - 22:10
Millest küll sõltub see, mis paneb inimesi rõõmustama ja ka muretsema ja kurvastama?

Ööülikool. Lembit Peterson ja Joonas Hellerma "Rabakõnelus"

18 september, 2021 - 22:10
Näitleja ja lavastaja Lembit Peterson ja kultuuriajakirjanik Joonas Hellerma "Rabakõnelus" ehk elu ja loomingu põhiküsimused". (2011)

Ööülikool. Kirjanik Valdur Mikita "Loovusest - läbi metsa ja muidu ka"

11 september, 2021 - 22:10
Mõtteid ja isiklikke tähelepanekuid loovusest ja loomingust. Vestlevad Valdur Mikita ja Jaan Tootsen.

Ööülikool. Tartlane Marju Lauristin "Emajõgi ja Tartu vaim". (2021)

4 september, 2021 - 22:10
Kirjanduslik Tartu - Bernard Kangro Tartu romaanide kaja 60-ndate Tartu üliõpilaselus. Erinevaid vaimseid hoovusi. Igatsus ja unistus - Emajõe Ateena. Emajõgi kui kohtumispaik. Kus on Tartu vaim ja linna vaimne süda?

Ööülikooli unenägu. Tuksam ja sõbrad

28 august, 2021 - 22:10
Laulud ja hää pillimäng aitavad avada maailmu, mis argises sebimises jäävad varjatuks. Tuleb, mis tuleb... Muusik Jaak Tuksam ja muusik Jaak Johanson vestlevad elust.

Ööülikool. Režissöör Mait Laas "Kuidas mesilased peavad mesinikku"

21 august, 2021 - 22:10
Väikesed mesilinnud ei pääsegi alati pildile. Midagi ei ole teha - kõik ei peagi olema pildil. Osa võib jääda ka pildi taha kuuldavaks. Ja kui ei kuule, siis tuleb tähelepanu teritada ja kuulatada... Helipildis on mesilased sumisemas.... kuigi silmaga ei märka. Nii ka Raadio "Ööülikoolis" sel korral. Mesilasi me ei näe, küll aga üritame neist kõneleda, kuis nad on meid nähtamatult mõjutanud inimeseks olemisel. Kas oskame ühte hoida kui mesilaspere?

Ööülikool. Jaan Kaplinski "Minu Tartu"

14 august, 2021 - 22:10
Kirjanik Jaan Kaplinski kõneleb oma perekonnaloost, Tartu elu enne ja pärast suurt sõda. Mälu- ja mõtterändu ka mujale maailma. Ühe looja kujunemislugu seotud ühe linnaga.

Ööülikool. Psühholoog Grete Arro "Miks maailm meie omailma ära ei mahu"

7 august, 2021 - 22:10
Keskkonnakriisidega kohanemine on õppimisprotsess: tegutseda tuleb ka selle osa suhtes maailmast, mida me vahetult kogeda ei saa. Psüühika eelistab keeruka, pilgule varjatud reaalsuse tundmaõppimisele sageli spontaanselt konstrueeritud "naiivseid" selgitusi, mille suhtes ta ise kriitiline ei oska olla.