RMK metsaviktoriin

   

 

Loodusring soovitab   

RMK korraldab juba 21. korda metsaviktoriini nii õpilastele kui ka õpetajatele, viies nad taas metsaradadele – algselt interneti vahendusel, seejärel looduses.

„Pakume metsaviktoriiniga põnevat nuputamist ja huvitavaid teadmisi meie loodusest. Tänavusel raamatukogude teema-aastal on küsimusi raamatutest ja rahvapärimusest, ära märkimist leiab Matsalu rahvuspargi loomise 65. aastapäev, uued matkarajad ja külastuskeskus,“ tutvustas RMK külastuskorraldusosakonna teabejuht Tiina Neljandik viktoriini fookust.

Viktoriinil osalejad uurivad puukoort ja puust tehtud asju ning saavad teada, mis on raadamine. Lisaks aasta lind ja loom, puu ja sammal, liblikas ja orhidee – küsimusi on mitmest vallast ning iga osaleja saab vastuseid otsides kindlasti natuke targemaks.

Viktoriinist on oodatud osa võtma kõik kooliõpilased nii eesti kui ka vene keeles. Vastamine käib klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Küsimusi on kaks komplekti, üks 1.–4. ja teine 5.–12. klassile. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.– 4. klass, 5.–9. klass, 10.–12. klass. Küsimustele vastamisel võib kasutada abimaterjale ning pidada nõu õpetaja ja teiste õpilastega – ikka selleks, et üheskoos loodust paremini tundma õppida.

Viktoriin on osavõtuks avatud 16. märtsist kuni 14. aprillini. Tulemused kuulutame välja 19. aprillil.

„Iga vanuserühma kümme parimat klassi saavad auhinnaprogrammi neile sobivaimas RMK külastuskeskuses, kusjuures auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot kohalesõiduks. Lisaks tunnustame auhindadega ka parimate klasside juhendajaid,“ lausus Tiina Neljandik.

Viktoriin on leitav RMK Loodusega koos kodulehelt
www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin
Infot metsanduse ajaloo, metsa eluringi, metsatööde ja -hüvede kohta leiab kodulehtedelt loodusegakoos.ee/puuri-uuri ja rmk.ee/eluring. Metsaviktoriini kohta saab lisainfot ja abi e-posti aadressil metsaviktoriin@rmk.ee