Et kaugete aegade sündmusi paremini mõista, on kasulik külastada paiku, kus konkreetsed asjad toimunud. Muinasaja elu-olu ning võitlusi käsitlemegi õpperetkel linnustele, loomulikult ei jää märkamata meid ümbritsev loodus.
Keila jõe kaldal asuvat Lohu Jaanilinna on Läti Henrik kirja pannud Castrum Lone nime all. Alles peale kahenädalast piiramist suudeti see 1224. aastal vallutada, tõenäoliselt leidis linnus kasutamist ka Jüriöö ülestõusu ajal.
Muistse Harju kõige lõunapoolsema tugipunkti, Keava linnuse vallutasid 1054.aastal vene väed, küllap oli siin tegemist suure asulaga. Viimastel aastatel on arheoloogid väljakaevanud müürialuse salakäigu, millest on võimalik ka meil läbi pugeda.
Õpperetke kestus 6 tundi.
Küsi pakkumist info@loodusring.ee
Pikema retke korral külastame ka Varbolat.
Varbola Jaanilinna olevat Alevipoeg omal ajal ehitanud, eks sellise suure linnuse rajamine nõudis omal ajal tõesti hiigeltööd. Mitmeid kordi suurte vägedega piiratud, kuid kordagi polevat vaenlased seda vallutada suutnud. Päris põnev on siin näha ja katsuda mitmesuguseid vana sõjatehnika näiteid, mis meistrite poolt viimastel aastatel tehtud.
Õpperetke kestus 8 tundi
Küsi pakkumist info@loodusring.ee
Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee