Metsapealinn Rakvere

Tänavune metsapealinn Rakvere tähistab  oma  710.aastapäeva, seetõttu on põhjust Virumaa tähtsa keskusega põhjalikumalt tutvust teha.  Moonaküla, Lilleküla, Kukeküla, Palermo, Õpetaja heinamaa... Rakveres on 19 linnaosa, sellel tutvusreisil saame teada, miks neile just sellised nimed antud.
Tõuseme kõrgele Vallimäele piki omapärast treppi, mille alumised astmed on imetillukesed, kõrgemal  annab  astuda aga päris vägilase sammuga. Aga eks meie kuulus Kalevipoeg on kah siinkandis toimetanud ja tema juhtumised kunagise koeranässiga olevat  lausa linnale nimegi andnud.  Vallimäelt avanevad toredad vaated linnale, tervitame auväärt tarvast,  kes Tarvanpää sarvilise sümbolina  kõigile meelde jääb. 
Jalutame kaitsealuses tammikus,  mille puhul on tegemist ainulaadse metsatukaga põhjamaises linnamaastikus - see on üks väheseid Põhja-Eestis säilinud tammemetsi.  Siinne tammik on olnud kunagi meie  esivanemate püha hiis.  Rohkesti  kasvab ka pärni, lisaks vahtraid, pihlakaid, üksikuid kaski. Alusmetsas tunneme ära  peamiselt sarapuud, magesõstrad ja kuslapuud.
Tammikus asub  Saksa vägedes 1944.a. hukkunud sõdurite kalmistu ning mälestusmärk „Okasroosike“  nõukogude võimu poolt represseerituile. Kaasaegse kujundusega keskväljakul kohtume Rakvere aukodaniku  Arvo Pärdiga, kes on jalgrattaga meid ootamas. 

 

Teeme tiiru ka endises mõisapargis, kus Soolikaoja baasil on moodustatud tiigid,  korras mõisahoone on kasutusel rahvamajana. 
Rakvere- väge täis!   Rakverega tutvumise käigus  saame meiegi väge juurde. Külastame veel  lähedal asuvat Kadrinat, kus asub meie emakeele monument.
 

Õppereisi kestus 7 tundi
Hind
õpilasele, kui rühmas on 45 last 8,50 eurot, kui rühmas on 30 last 12,50 eurot.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees on bussisõit ja reisijuhi teenused.
Lisatasu eest võimalik lõunasöök.

Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee