Jõulud teatrites

 

Teater Vanemuine

LOTTE JÕULUPIDU

Lottel on jõulude eel plaanis oma sõbrad kuuse ümber kokku kutsuda ja laulda jõuluvanale mõned toredad laulud. Külla on lubanud tulla nii Mary Poppins kui perekond Banks Inglismaalt, samuti von Trappide pere Austriast, Oskar, Adalbert ning doktor Ave Leiutajatekülast, haldjas lavastusest „Nukitsamees“, Getter Jaani ja paljud-paljud teised. 

Omad plaanid on Lottel ka lastega, kes kontserti kuulama tulevad – tal on üks uus jõululaul, mille ta plaanib kõigile selgeks õpetada.

Rakvere Teater

DÕMDÕDÕMM JA VÕLURAAMAT

Selleaastane jõululavastus toimub Rakvere ajaloolises Pangamajas! Jõululavastus viib vaatajad raamatute ja mustkunstitrikkide maailma ning räägib sellest, kuidas lood – olgu need siis raamatust loetud või kellegi poolt jutustatud – aitavad muresid lahendada. Väiksed võlutrikid, võlumaailm ning kingitus igale vaatajale käivad muidugi asja juurde.

Lavastuse aluseks on Ervin Lazari „Seitsmepäine haldjas“ ja Gianni Rodari „Telefonilood“.

 

Ugala Teater

SUUR MAALRITÖÖ

Jutustame ja maalime teie silme all valmis loo sellest, kuidas maailma värvimise ime teoks sai ja kuidas said siniseks mered ning punaseks maasikad. Eesti lastekirjaniku ja luuletaja Ellen Niidu südamlik lugu vahvast maalrist, kes aitab inimeste maailma värve tuua, algab selliste sõnadega:
Kord õige ammu, kullapai, 
kui maailm alles valmis sai, 
ta oli värvimata. 
Kõik oli tehtud justkui veest
ning ilmetu näis pealt ja seest. 
Kuis hoida lahus tinti teest 
või mahla piimast, liimi meest, 
kui kõik on värvimata?

ÕED NÕIDUSES

Läbi ruumi mõõtmatute sügavike ujub tähekilpkonn Suur A'Tuin. Ta kannab seljas nelja hiigelelevanti, kelle õlgadel lasub kogu Kettamaailm.
Seal asub, teiste seas, Lancere kuningriik, kus parasjagu on aset leidnud rahutusttekitavad sündmused: Kuningas Verence on segastel asjaoludel HUKKUNUD, tema poeg ja troonipärija on KADUNUD, kuningatrooni ja võimu on aga HAARANUD hertsog Felmet...
Muidugi, asjade selline käik pole iseenesest harukordne - kuningate kroonid ja troonid on alati ahvatlenud paljusid, eriti neid, kel selleks vähematki ÕIGUST pole.
Aegamööda selgubki, et tegelikult EI HOOLI hertsog Felmet ei kuningriigist ega selle rahvast karvavõrdki. Terve MAA - taimed, linnud ja loomad muutuvad rahutuks ning paluvad ülekohtu vastu ABI kolmelt NÕIALT - Vanaema Weatherwaxilt, Nanny Oggilt ja Magrat Garlickilt. Ja kuigi nõidadel ei ole lubatud valitsemisasjadesse sekkuda, on miski nii MÄDA Lancere kuningriigis, et midagi lihtsalt peab ette võtma...
Soovitame lastele ja noortele alates 10. eluaastast ja loomulikult kõigile, kes peavad lugu Pratchetti raamatutest.

Endla Teater

TIIGER, TIIGER!

Lavastus on kokku pandud Donald Bisseti lastelugudest ja mitte ainult. Selle briti kirjaniku hämmastav ja lastepärane fantaasia, mis paneb elama ja liikuma kõik meid ümbritseva, on lavastuse kindlaks aluseks. Nii võivad tegutsema hakata ka raudteejaamad ja pliiatsiga tehtud täpid, riisipudingid ja buldooserid - kõik on võimalik. Aga miks mitte ka mõned päris väljamõeldud olendid ja asjad ning isegi abstraktsioonid, nagu sünnipäev, mis elevandiperel kaduma on läinud, või pimedus, mis kardab autobusse.
Tänavune jõululavastus tuleb välja kahes formaadis: Küünis eelkooliealistele mudilastele ning Suures saalis nendele lastele, kes on juba kooliealised. Algmaterjal on sama, näitlejad on samad, ent nii visuaalne teostus kui näitlejate tegutsemine arvestab kindlat sihtgruppi.

 

Kui on huvi teatrisse minna ja vajate organiseerimisel abi, siis andke meile teada, aitame Teid rõõmuga!