C.R. Jakobsoni Talumuuseum Kurgja-Linnutajal

Sügis 2011

“Nii ilusat kohta, kui Kurgja on, olen ma harva näinud.” (C. R. Jakobsoni kirjast 27.01.1874)

Meie rahvusliku suurmehe kodutalus Pärnu jõe kaldal tutvume taluhoonetega (elumaja, laut, aidad, saun, rehi, veski) ja sõbralike koduloomadega. Külastame ka perekonnakalmistut, kus oma lähedaste keskel puhkab meie rahva suurmees.
Soovi korral saame kohalikku kehakinnitust (ettetellimisel lisatasu eest kama, karask, supp, praad) või peame pikniku kaasavõetud toidukraamiga.

Õpperetke pikkus 7 tundi.

Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 10,15 eurot, kui rühmas on 30 last 14,60 eurot. Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees on bussisõit, retkejuhi teenused, Kurgja talumuuseumi külastus.

Sügis talus

12.september – 14. oktoober 2011

Programm tutvustab sügisesi töid ja tegemisi talus, näha saab vanaaegseid talutööriistu ja – esemeid. Tutvustatakse teravilju ja nende kasvatamist ning kasutamist läbi aegade. Saab käsikivil jahu jahvatada ja käsimasinaga koorevõid teha. Küpsetame – maitseme vaaremade aegset rukkileiba, karaskit ja maapiima. Tegevust jagub kaheks tunniks, sobib lasteaia- ning põhikoolilastele.

Õpperetke pikkus 7 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 11,85 eurot, kui rühmas on 30 last 16,20 eurot. Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees on bussisõit, retkejuhi teenused, programm Kurgja talumuuseumis.

Tellimine:

MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee