Ajalootund looduses: Lohu-Keava (Varbola)

Et kaugete aegade sündmusi paremini mõista, on kasulik külastada paiku, kus konkreetsed asjad toimunud. Muinasaja elu-olu ning võitlusi käsitlemegi õpperetkel linnustele, loomulikult ei jää märkamata meid ümbritsev loodus.
Keila jõe kaldal asuvat Lohu Jaanilinna on Läti Henrik  kirja pannud Castrum Lone nime all. Alles peale kahenädalast piiramist suudeti see 1224. aastal vallutada, tõenäoliselt leidis linnus kasutamist ka Jüriöö ülestõusu ajal.
Muistse Harju kõige lõunapoolsema tugipunkti, Keava linnuse vallutasid 1054.aastal vene väed, küllap oli siin tegemist suure asulaga. Viimastel aastatel on arheoloogid väljakaevanud müürialuse salakäigu, millest on võimalik ka meil läbi pugeda.
Õpperetke kestvus 6 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 7,90 eurot, kui rühmas on 30 last 11,80 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees bussitransport ja retkejuhi teenused
Pikema retke korral külastame ka Varbolat.
Varbola Jaanilinna olevat Alevipoeg omal ajal ehitanud, eks sellise suure linnuse rajamine nõudis omal ajal tõesti hiigeltööd. Mitmeid kordi suurte vägedega piiratud, kuid kordagi polevat vaenlased seda vallutada suutnud. Päris põnev on siin näha ja katsuda mitmesuguseid vana sõjatehnika näiteid, mis meistrite poolt viimastel aastatel tehtud.


Õpperetke kestvus 8 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 8,40 eurot, kui rühmas on 30 last 12,50 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees bussitransport ja retkejuhi teenused.


Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee